10. Kőzettani és Geokémiai Vándorgyűlés

A magyar kutatók idei eredményeit felvonultató 10. Kőzettani és Geokémiai
Vándorgyűlésen (Mátraháza, 2019. szeptember 5-7.) részt vett Balassa
Csilla MSc-s hallgatónk a "Ritkaelem-dúsulást hordozó ásványtársulás a Bükk
hegységből: üledékes kőzetekbeli előfordulások" című poszter
bemutatásával, amelynek társszerzői intézetünk oktatói: Kristály Ferenc,
Móricz Ferenc és Németh Norbert voltak. A poszter elnyerte az ifjú
előadókat díjazó zsűri egyik különdíját, amihez gratulálunk!

Bólyai János Kutatási Ösztöndíj

Megjelent: 2019. július 02. kedd

Intézetünk munkatársa, Dr. Kristály Ferenc elnyerte a Magyar Tudományos Akadémia Bólyai János Kutatási Ösztöndíját. Gratulálunk a rangos elismeréshez!

XXXIV. OTDK

Megjelent: 2019. máj. 08. szerda

2019. április 23-26 között került megrendezésre a XXXIV. OTDK melynek az egri Eszterházy Károly Egyetem Természettudományi Kara adott otthont. Intézetünk két hallgatója Ásványtan szekcióban adott elő három előadást. Majoros Lívia harmadik helyezést ért el, míg Balassa Csilla a zsűri különdíját kapta. Sipeki Lilla másodéves BSc-s hallgatónk az előkelő második helyezést ért el a A környezettudomány földtudományi alkalmazásai szekcióban. Gratulálunk az előadóknak és a témavezetőknek kimagasló munkájukért!

További eredmények a hivatalos honlapon itt érhetőek el.

UNEXMIN sajtó

Megjelent: 2019. máj. 14. kedd

Earth & Space Science News-ban jelent meg cikk a bányászatot forradalmasító robotizációról, melyben az UNEXMIN is szerepel.

A cikk ITT érhető el.

REEBAUX terepgyakorlat

Megjelent: 2019. április 16. kedd

2019.04.08. és 2019.04.10. között került megrendezésre az EIT Raw Materials REEBAUX projekt keretén belül egy három napos terepgyakorlat, melyen az ELTE és a Miskolci Egyetem Ásvántani-Földtani Intézet hallgatói és oktatói vettek részt. A terepgyakorlat fókuszpontjában a Dunántúli-középhegység bauxit telepei és vörösiszap tározói voltak.