36. Nemzetközi Ásványfesztivál

Megjelent: 2018. március 06. kedd

2018. március 3-4 között került megrendezésre a 36. Miskolci Nemzetközi Ásványfesztivál. A hétvége folyamán több ezer érdeklődő volt kíváncsi a rendezvényre. A közönséget a szokásos kiállítókon kívül több tematikus kiállítás is várta, melyek nagy sikert arattak: Dudás-gyűjtemény legszebb darabja (fluoritok); az év ásványa (fluorit), az év ősmaradványa (Balatonites), TIT Ásványbarát csoport kiállítása. Az érdeklődő látogatók mindkét nap tudományos és ismeretterjesztő előadásokon is részt vehettek. A legkisebbek körében a Földtudományi játszóház és az Aranymosás volt a legnépszerűbb. A hagyományokhoz híven vasárnap egész nap térítésmentes drágakő-meghatározás (Dr. Ditró-Puskás Zuárd, Eötvös Loránd Tudományegyetem) és ásvány-meghatározás (Leskó Máté és Móricz Ferenc, Miskolci Egyetem) várta a kilátogató vendégeket.

Találkozzunk jövőre a 37. Miskolci Nemzetközi Ásványfesztiválon!