2018 Telkibánya workshop

Megjelent: 2018. máj. 28. hétfő

2018. május 09 és 13 között az Ásványtani-Földtani Intézet és a Miskolci Egyetemisták Szövetsége szervezésében megrendezett telkibányai mintavételezési workshopon három egyetem hallgatói vettek részt. A résztvevők a Miskolci Egyetem, a Budapesti Műszaki Egyetem és a Zágrábi Egyetem hallgatói voltak.

A résztvevők az első nap a Miskolci Egyetemen hallgattak szakmai előadásokat: geológiai mintavételezés (Kupi László), a mintavételezés matematikai háttere (Kis Anett), ömlesztett anyagok mintavételezése (Dr. Faitli József), geokémiai mintavételezés (Dr. Jordán Győző) témakörökben. A második nap a hallgatók a Telkibánya környéki középkori aranykutatások helyét tanulmányozták, valamint az elméleti előadásokon megtanult elméleti módszerekkel mintavételezést hajtottak végre a területen. A harmadik nap a pálházai perlitbányát látogatták meg: betekintést kaptak egy aktív bánya mintavételezési gyakorlatába, továbbá a perlit duzzasztás folyamatát megismerték. Este jó hangulatú borkóstoláson vett részt a társaság Tállyán. Az utolsó nap a rudabányai felhagyott vasércbánya területét tanulmányozták a résztvevők. A telkibányai és pálházai terepi napok szakmai vezetője Dr. Mádai Ferenc és Leskó Máté volt, a rudabányai terepi vezető Dr. Németh Norbert volt.