MSCC-CEMC Konferencia 2012

Megjelent: 2012. augusztus 16. csütörtök

MSCC-CEMC: Ásványtudományok a Kárpátokban és Közép-Európai Ásványtani Konferencia
15 ország ásványtani-földtani szakemberei vettek részt az Intézet által szervezett 5. Ásványtudományok a Kárpátokban és 3. Közép-Európai Ásványtani közös konferencián.

Április 19-21 között zajlott a Miskolci Egyetemen az 5. Ásványtudományok a Kárpátokban konferencia, melyet most a 3. Közép-Európai Ásványtani konferenciával közösen szerveztünk meg. A 15 országból érkezett 120 résztvevő összesen 35 előadással és 102 poszterrel mutatta be kutatási eredményeit. A részletes program és az abstract kötet megtekinthető a http://www.mscc-cemc.com honlapon. A konferenciához elő- és utókirándulás is kapcsolódott, az előkiránduláson Rudabánya földtani adottságait ismerhette meg 30 résztvevő, míg az utókirándulás során kelet-szlovákiai lelőhelyeket kerestek fel. A konferenciához kapcsolódott egy kétnapos rövid kurzus a bányászati hulladékok minősítésének Európai Uniós követelményeiről, melyet Ingar Walder (Kjeoy Research and Education Centre, Norvégia) és Mádai Ferenc (Miskolci Egyetem) tartott. A kurzuson összesen 28 hallgató vett részt 12 országból.