EFG Council Meeting és workshop

Megjelent: 2012. augusztus 21. kedd

Hartai Éva egyetemi docens, a European Federation of Geologists (EFG) szervezet elnökségi tagja részt vett az EFG éves közgyűlésén és a kapcsolódó workshop-on, melyet a spanyolországi Tenerife szigetén tartottak, 2012. május 10-13-án. A workshop-on előadást tartott a 2010 októberében történt vörösiszap katasztrófáról.

Hartai Éva egyetemi docens a European Federation of Geologists (EFG) szervezet (www.eurogeologists.eu)  elnökségi tagjaként részt vett az EFG éves tanácsülésén és a kapcsolódó workshop-on. Az esemény helyszíne a Spanyolországhoz tartozó Tenerife szigeten lévő Puerto de la Cruz volt. Az első két napon zajlott a workshop és a kapcsolódó terepi program, ezt követően, szombaton és vasárnap pedig az EFG Council Meeting. A terepi program keretében a résztvevők a Teide vulkán csúcsára mentek fel, amely 3718 méteres magasságával Spanyolország és az Atlanti-óceán legmagasabb csúcsa. A workshop címe a következő volt: Managing Natural Hazards (a természeti eredetű környezeti veszélyek megelőzése és csökkentése). Hartai Éva a 2010. októberi vörösiszap katasztrófáról tartott előadást.