Látogatás Eritrea-ban

Megjelent: 2012. augusztus 22. szerda

Látogatás az Eritreai Műszaki Főiskolán
Május 19-23 között a Műszaki Földtudományi Kar dékánhelyettesei (Dr. Debreczeni Ákos, Dr. Mádai Ferenc, Dr. Szűcs Péter) háromnapos látogatást tettek Asmarában, Eritrea fővárosában az Eritreai Műszaki Főiskola (Eritrea Institute of Technology) meghívásának eleget téve.

A néhány éve függetlenné vált Erithrea komoly ásványi nyersanyagvagyonnal rendelkezik, melyet a jövőben hasznosítani kívánnak. Ehhez fejleszteni kívánják a földtani kutatásban, bányászatban járatos szakembereik számát, ezért is keresték a kapcsolatot karunkkal. A látogatás során a főiskolán kívül sikerült megismerkedni az egzotikus vidék természeti adottságaival, valamint a Dubarwa VMS-típusú lelőhelyen folyó földtani kutatási munkálatokkal. Az Etióp-felföld szélén elhelyezkedő város környékének földtani adottságai nem mindennapiak. A szinte 100%-os feltártság mellett akár lépésről lépésre változó feltárásokkal, mállási jelenségekkel lehet találkozni. A két intézmény közötti kapcsolatok keretében a jövőben oktatói mobilitást, PhD hallgatók fogadását, távoktatási kurzusok kialakítását és folytatását tervezzük, melyben a földtani kutatáshoz, bányászati hulladékkezeléshez kapcsolódó területek fontos szerepet kapnak.