A "Flintstone" csapat az NGEA döntősei között

2023. január 1., 20:50
Egy fiatal, nemzetközi földtudományi hallgatókból álló csapatot a "Flintstone-csapat"  beválasztották a Next Generation Exlporers Award (NGEA) verseny utolsó fordulójába, és bemutathatják munkájukat a PDAC 2023 konferencián, mely a kanadai Torontóban kerül megrendezésre. Az NGEA egy globálisan meghirdetett kihívás fiatal geotudósok számára, akik egy összetett geológiai-geofizikai érctelep adataiból kell fejlett adatértékelési módszerekkel a telepet értékelniük, bemutatniuk.
A Flintstone csapata a kanadai Flin Flon VMS telep ​​adatkészletén dolgozott.
A csapat tagjai a Miskolci Egyetem (Magyarország) és a Zágrábi Egyetem (Horvátország) MSc hallgatóiból valamint a svéd egyetemeken (Lulea, Lund) vagy az EMERALD közös mesterképzésben végzett, de a BSc diplomájukat keleti EU-beli egyetemeken szerzett (Zágrábi Egyetem, Babes-Bolyai Tudományegyetem (Kolozsvár) és a Vilniusi Egyetem) hallgatókból áll.
Gratulálunk és várjuk az utolsó fordulót!